چاکر آقا

دیشب رفتم ام.آی.تی. تا حالا یه چند باری گذرم به این دانشگاه خفن که کنار رودخانه چارلز بوستون هست افتاده. دفعه اول رو یادمه که برای استفاده از دستشویی رفتم. دیشب هم برای دیدن فیلم رفتم. فیلم باران جناب آقای مجیدی با حضور کارگردان محترم، جناب آقای مجیدی. فیلم روایت یک پسر ترک است که با یک نگاه عاشق یک دختر افغان می‌شود و هستی‌اش را به باد می‌دهد برای آن دختر بدون آنکه حتی یک کلمه از آن دختر بشنود. فیلمی بی‌نهایت استعاری و مملو از سمبل‌ها و نشانه‌ها همراه با صحنه‌هایی کش‌دار و خسته‌کننده. مجموعا از فیلم راضی نبودم و به بخش پرسش و پاسخ که رسیدیم ناراضی‌تر شدم. جوابهای تند و تیز مجیدی به سوالهای عادی بچه‌های ایرانی و خارجی و بادلیل و بی‌دلیل انتقاد از آمریکا و سیاسی‌کردن جلسه دیگر دلیلی برای رضایت از این جلسه نمایش فیلم برایم نگذاشت. بچه‌های ام.آی.تی. البته انصافا زحمت کشیده بودند. از ترمه و گل روی میز گرفته تا پذیرایی و لوح تقدیر فکر همه چیز را کرده بودند. آخر جلسه هم یکی از دوستان از بنده خواست که از او و آقای مجیدی عکس بگیرم. تشکر که کردم آقای مجیدی در پاسخ گفت : «چاکر آقا». از همین یک جمله‌اش با آن لحن مشتی که داشت خوشم آمد!

/ 12 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
sogol

man dar kol ba majidi va filmash hal nemikonam be gheir az bache haye aseman vali bejash ba MIT besiar hal mikonam

كويريات

وای چه باحال!‌من هم فیلم می خوام. من این فیلم آقای مجیدی رو ندیدم. و البته هر فیلمی که دیدم ازشون خیلی همه دوست ندارن ولی من کلاَ‌از این معناگرا ها خوشم می آد ولی اگه سیاسی کنندش هیچ خوشم نمی آد

رضا

من هم این فیلم رو برای اولین بار یکی‌ دو ماه پیش دیدم و به کوری چشم دشمنان ازش خوشم اومد.

کامران

مهندس تو اینقدر آب از کجا می‌یاری که همیشه داری آب به آسیاب دشمن می‌ریزی؟ اون از داستان همخونه‌ها که تموم شد ظاهرا و حالا گیر دادی به تفریحات سالم ما!

alireza kermani (Ark)

mohandes maa ro pich nade, dar kol daarimet , joone khodet tafrihaate saalem, albate maa be ham migim saaleme vali khodet midooni ke ye kam nasaaleme

!

چاکر آقا!

19.75

سلام بابایی فیلم پدر هم ساخته ی ایشون بود؟ دیدین؟ ایام به کام[لبخند]

دوست من

این فیلم را من دیدم و با شما هم عقیده هستم پس منم چاکر آقا![لبخند]

رضاقوامي

نظرم راجع به كل وبلگ ميباشد كه مورد تحسين است از بين بسياري از وبلاگها يكي هم خوب و تا اندازه اي ديني و عرفاني در مي ايد.

شقی

اه اه حالم به هم خورد خیلی بی خود بود