دکترای گرایش عمران ماهیگیری

یکی از دلیلهایی که باعث شد رشته سازه رو برای کارشناسی ارشد انتخاب نکنم موضوع پایان‌نامه‌های بچه‌های رشته سازه بود. معمولا عنوان پایان‌نامه دو خط بود و پر بود از کلماتی که بنده با مدرک کارشناسی عمران هم نمی‌فهمیدم آخرش قراره این پایان‌نامه چی بگه. مدیریت ساخت اما خیلی ملموس بود. درد جامعه رو می‌‌خواست جواب بده از نظر من. یعنی مثلا یه پروژه‌ای داریم می‌سازیم. حالا چی کار کنیم که تاخیر ایجاد نشه در روندساخت یا مثلا پول الکی خرج نشه در پروژه. با ارادت به بقیه گرایشهای مهندسی عمران باید عرض کنم که اصلا به انتخاب اونها فکر هم نکردم یک لحظه به جز یه چند روزی که به گرایش محیط زیست فکر کردم اونهم به خاطر اینکه جدید بود توی دانشگاه تهران و البته زودی پشیمون شدم چون اون موقع آینده‌ای مثل امروز رو دیدم. حالا امروز چی شده. هیچی رفتیم دفاع دکترای یکی از دوستان در گرایش محیط زیست. یه ٣-٢ اسلاید که گذشت دیدم قضیه راجع به ماهی و ماهیگیری و شناکردن ماهیها در رودخانه بر خلاف جریان آب در فصل تخمریزی و این حرفهاست! تا جایی که مثلا یکی از داورها پرسید شما اثر سدها رو چطور دیدی؟ فرض کردی برای ماهیها یه وسیله‌ای در نظر گرفتن که ببردشون اون طرف سد یا نه؟ خلاصه که کلا خیلی کمدی بود. آخرش هم نفهمیدم که تخصص عمران چه ربطی داره به این حرفها.

/ 5 نظر / 8 بازدید
دوست من

سلام خیلی خوشحالم کردی [لبخند] همه وبلاگ ها میشه گفت برای خوندن نوشته میشن مثلا این مطلب شما رو من اگه در موردش نظر ندم هیچ بحث و نظری نیست[چشمک] بستگی داره که حوصله مطلب دیگران را داشته باشم ؟ یانه؟ این مطالب من همه از شخصییت های روزمره و مشکلات روزمره در ایران هست که همه باهاش درگیرند شاید طوری می نویسم که باب سلیقه شما دوست عزیز نیست در هر حال خوشحالم که به وب من سر میزنی و دعاهای مادرانه من بدرقه راهت باد [گل]

رهگذر

قبول دارم محیط زیست از نظر محتوا از بدنه عمران جداست و با ذهنیتی که از عمران تداعی میشه (طراحی و اجرای سازه و راه و ...) کلا فاصله داره! یک رشته ترکیبی است بین: " شیمی میکروبیولوژی "در زمینه فرایند ها "مکانیک و عمران" در زمینه طراحی پیکره ها "علوم آزمایشگاهی" در کنترل فرایندها "ریاضی و آمار" در زمینه طرح و شبیه سازی کسی میتونه در این رشته صاحب نظر و مدعی باشه که بر تمام این مباحث مسلط باشه (و هر دانشگاهی بسته به ترکیب اساتیدش و امکاناتش رو فیلد های خاصی مانور میده) مطالعات پایلوت و عملیات صحرایی و آزمایشگاهی به همراه محاسبات ریاضی و آمار و تحلیل نتایج و داده ها در عمل شرایط سختی رو به دانشجویات این رشته تحمیل میکنه البته در راستای فرمایشات نویسنده نظر من هم اینه که بهتر بود محیط زیست کلا مستقل میشد چون در حال حاضر یدک کشیدن نام عمران کژتابی های زیادی رو برای کسانی که با این رشته آشنا نیستند به دنبال داره

كويريات

به نظر من که خیلی بی ربط نبود !‌بقیه عمرانی ها هم خاک و آب و از این چیزها می خونند!‌ من تو ذهنم مهندس عمران اونه که به ساختمون سازی و نقشه و اینها ربط داره ولی اگه مهندسی به چبزی ربطی نداشت یا میم شیمی خونده یا عمران! البته ببخشید رهم شما هم داماد خودمون هم کل دوستان عمرانی خودم!

deede kolli nesbat be reshteye omran dar iran va eenja ba ham fargh mikone,... midoonin ke resteye omran( civil) madare hameye reshte ha boode va baghie reshteha hatta bargh az oon shakhe gerefte.. reshteye mohite zist ham kam kam to marhaleye mostaghel shodan hast va ensafan yeki az reshtehaye jadid va karamade asre mast, kolli jaye bahs va pishraft dare.... har reshteyee dar nooe khoodesh bekhosoos to maghtae doctora pichide va jaleb hast... albate ghabool daram age alaghei behesh nabashe baraye adam tabdiil be comody mishe, vali khoob age hame yejoor fekr mikardan ke elm yek boadi mishod.... Shoma az rahbari va modiriat khooshetoon mioomade, va too een bakhsh raftin... vali man khoodam masalan behesh fekram nakardam. be mohite zistam be dalile naalmoos boodanesh ba systeme fekrim, bazam fekr nakardam :)

Manzooram madare hameye reshtehaye mohandesi bood, na hameye reshteha ...