دوست قدیمی

- فلانی از قدیمی‌ترین دوستانم هست.

- چند سالی هست که دوست هستید؟

- والله فکر کنم یه N  سالی می‌شه.

این عدد N به نظرم خیلی مهمه. یعنی  طرف دوست قدیمی‌اش رو تونسته اونقدر سال داشته باشه. حالا اگه اون عدد مثلا بشه ۵ و سن گوینده مطلب باشه ٣۵ یه کمی ناخوشایند می‌شه دیگه. این نشون می‌ده که گوینده نتونسته حتی یکی از دوستانش رو برای یه مدت قابل ملاحظه‌ای برای خودش حفظ کنه. حالا همه این مقدمه رو گفتم که بگم اون عدد برای من ١٨-١٧ سال هست و اون دوست هم که قبلا ذکر خیر و شرش در همین وبلاگ رفته بود دیروز بوستون بود. بعد ٣ سال دیداری تازه شد و سید رو از نزدیک دیدم. عوض نشده بود. هنوز هم بحث فلسفی می‌کرد و نصیحت می‌کرد. نکته جدیدش اون دوربینش بود که فکر کنم یه ۴٠٠ تا عکس از هاروارد و رودخونه چارلز گرفت باهاش. هنوز هم «ریش قشنگ» بود و تیپ ظاهرش فرقی نکرده بود. خلاصه جای شما که نبودید خاصه استاد پیمان خالی.

/ 4 نظر / 8 بازدید
نیکو

جالبه... اینو که خوندم دارم دنبال Nها می گردم که حساب کنم چندتاست و هرکدوم مقدارش چنده! راستی، ranjedigar چرا نیستش؟! کجا رفته؟[سوال]

فرناز

منم بودم. پس جام خالی نبید[زبان]

فرنوش

من قدیمی ترین دوستم ماله 10 سال پیشه و با احتساب 22 سال سنم فکر کنم خوب باشه ... دوست خیلی خوبه!

کویریات

من بزرگترین ان ام....20 ساله! خیلی حس خوبیه آدم دوست های قدیمیشو ببینه. با همه فرق هایی که کم کم با آدم پیدا کردند ولی یه چیزهای قدیمی هست که هنوز میشه باهاشون یه چیزهای مشترکی پیدا کرد حداقلش گذشته مشترکه!