یاد ایران

یکی از بچه‌ها رفته بود تابستون ایران و برگشت. یک سری عکس انداخته از تهران و شیراز و اهواز که یکی از دوستان برام فرستاده و پرسیده چه حسی بهم دست داد وقتی عکسها رو دیدم. راستش با تهران شروع کردم. چندتا عکس اول خیلی شبیه عکسهای این خارجی‌ها بود که تا حالا ایران رو ندیدن مثلا از ماشینهای خیلی قدیمی عکس گرفته بود. خیلی خوشم نیومد. بعد همینجوری رفتم جلو و یهو یه عکس باز شد از سردر دانشگاه تهران. صورتم داغ شد. یاد اون عکسهای دستجمعی افتادم که بعد از جشن فارغ‌التحصیلی جلوی همین سردر گرفتیم. بعد یه عکس بود از اون نقاشی روی دیوار کنار سینما بهمن. اون هم برام یه حال و هوایی داشت. یه عکس هم از خیابون آزادی بود در این مجموعه. چقدر عریض کردن خیابون رو. از ترافیک عکسی نبود. از محله‌های شمال شهر یا رستورانهای جدیدی که باز شده هم خبری نبود. تغییر یا عدم تغییر ظاهر مردم رو هم نمی‌شد از عکسها فهمید. بعد رفتم سراغ شیراز و اونجا فقط عکس حافظیه یه تاخیری بهم داد به خصوص که از یه زاویه‌ای از یه درختی عکس گرفته بود که خودم هم قبلا گرفته بودم. اهواز چیز خاصی نداشت. مثل همون یک بار بود که دیدمش. به نظرم در حفظ آثار دفاع مقدس در خوزستان خیلی بد عمل شده. شما میرسی خرمشهر و اون تابلوی معروف با وضو وارد شوید رو دیگه نمی‌بینی. یا در آبادان و اهواز و جاده‌ها سعی نشده آثاری حفظ بشه که نشون بده ناسلامتی این ملت ٨ سال سر حفظ این خوزستان جنگیده. بماند. خلاصه یه کم حال و هوای وطن گرفتم با دیدن عکسها. راستی از نظرهای یادداشت قبل خیلی خوشم اومد. ٣-٢ نفر نظرهای کارشناسی خیلی قوی داده بودن.

/ 8 نظر / 9 بازدید
دوست من

انشالا خودت بزودی بیایی ایران تا حسابی حال و هوایی عوض کنی[لبخند]

فرناز

چقدر تند تند آپ میکنی[دست]، من که عقب موندم تو خوندنش..

كويريات

من از یه منبع موثق شنیدم اهواز از اولش هم تو جنگ خیلی خراب نشده بوده که الآن اثری داشته باشه!‌ اهواز تو این چند ساله وضعیت آب و هوایی اش تغییر کرده. گرد و خاکش خیلی بیشتر شده ... ولی تفاوت اونجوری...نمی دونم. اما تهران من پارسال تابستون کلی رستوران جدید دیدم که اصلاََ وقت نشد برم! کشف رستوران تو تخصص آدم های شکمویی مثل منه!

19.75

سلام بابایی خوبید؟ ایام به کام باشه[لبخند]

بنفشه

منم پریشب تو یوتیوب یه چیری دیدم که تصویرهایی بود از خیابون های مختلف تهران...گریم که گرفت هیچی...بعد فکر کردم که چفدر غریبه شدم با اون خیابون ها...خیلی ناراحتم...طوری که تصمیم گرفتم تابستون حتما برم ایران.

Reza

آقا برای من یه سوالی پیش اومده: چرا نود درصد اونایی‌ که اینجا کامنت می‌‌ذارن خانومند؟ [سوال] بزنم به تخته ماشالا هر روز هم چهره‌های جدید پیدا می‌شه.

کامران

برای اینکه آقایون دودره‌باز شدن. اصولا تنبل شدیم ما مردهای ایرانی. حالا یه یادداشت می‌نویسم حال همه مردهای ایرانی رو می‌گیرم.