اقتصادی در سراشیبی

وضع این روزهای اقتصاد آمریکا اصلا جالب نیست. بانکها و موسسه‌های بزرگ و باسابقه مالی یکی پس از دیگری در حال ورشکستگی و انحلال هستند و بعضی وقتها هم دولت مرکزی مجبور می‌شه از محل بودجه عمومی به بعضی از اونها کمک کنه تا علی‌الحساب در بازار باقی بمونن. آخرینش همین امروز بود که در واقع دولت مانع از ورشکستگی بزرگترین شرکت بیمه دنیا شد. اگر این شرکت از بازار خارج می‌شد وضعیت بسیار آشفته‌ای به وجود می‌آمد و سهام تقریبا تمام بنگاههای اقتصادی به ویژه بانکها سقوط بی‌سابقه‌ای رو تجربه می‌کرد چون این شرکت در حقیقت خیلی از بانکها رو در مقابل عدم پرداخت وام از سوی مشتریان بیمه کرده و حذفش یعنی اینکه این بانکها به طور کامل در برابر مشتریهای بدحساب آسیب‌پذیر می‌شن. البته هزینه سرپا نگه‌داشتن موقت این شرکت بیمه مبلغ ناقابل ٨۵ میلیارد دلار بوده که دولت از محل بودجه عمومی پرداخت کرده. حالا بماند که هنوز هم این بازی تموم نشده و بازارهای سهام دارن یکی از بی‌سابقه‌ترین بحرانها رو تجربه می‌کنن.

/ 7 نظر / 11 بازدید
فرنوش

وضع اقتصادی امریکا بد بشه با عمه شدن من ارتباط پیدا میکنه؟!

حسین

وضع اقتصاد آمریکا که بد بشه این دخترهای موقشنگ آمریکایی میفتن دنبال آقا داداش شما که رهنمود بگیرن و بلکه مشکلاتشون به صورت انفرادی هم شده حل بشه.(اسلام عزیز و به خصوص تشیع عزیزتر صیغه رو در این موارد توصیه کردند) در این صورت بعید نیست که شما همزمان عمه 4-5 تا بچه گوگولی سیاه و سفید و بور و آسیایی بشین. البته هندی و چینی نداریم.

19.75

سلام باباییییییی نماز و روزتون قبول باشه[لبخند] 2شب پشت هم افطاری دادیم جاتونخالی. اگه بخاطر رضای خدا و ثواب نبود انصافا با دهان روزه واسه این همه ادم غذا درست کردن و ... خیلی سخت بود. تو این شب های قدر واسه همه دعا کنید لطفا. راستی این حسین خان هم انگاری پیدا شدن[نیشخند]

كويريات

من یه سوالی واسم پیش اومده بود! تو این وضعیت بد اقتصادی اونوقت شما که اونجا دارین زندگی می کنین هم چیزی حس می کنید؟یعنی مثلاَ چیزی گرون شده؟‌مشکل شده"؟ یا فقط در سطح کلان مطرح اینها؟

بنفشه

اینجوری پیش بینی می کنن که مثل اینکه هنوز یه چند سالی قراره تو سراشیبی بمونه و هنوز به حد خیلی بدش نرسیده.