مولای یا مولای

جوگیر این شبهای عزیز قدر هستم هنوز. البته تموم هم نشدن. به تعبیری مثلا فردا در بوستون می‌شه شب قدر باشه. حالا اینش مهم نیست. مهم این دعای ابوحمزه ثمالی هست. انصافا بعضی از فرازهاش اشک آدم رو در می‌یاره. مثلا اونجا که می‌گه به خدا که من گناهکارم و این رو هم خودت می‌دونی و هم خودم ولی ازت می‌خوام که این گناهان رو به رخم نکشی. یا اونجا که می‌گه که من می‌خوام که به من لطف کنی ولی نه به خاطر اعمالی که دارم بلکه به خاطر رحمتی که داری. این که می‌گه من اصلا غیر از اینکه بیام به درگاه تو جای دیگه‌ای ندارم که برم. به قول شاعر «اگر رد می‌کنی رد کن ولی من به جز درگاه تو جایی ندارم.» خلاصه که بسی استفاده کردیم در این چند بار شنیدن پشت سر هم این دعا در این روزهای اخیر. اگر وقت کردین یه دور بخونیدش. متن سختی نداره. اقلا ترجمه اش رو ببینید. راستی یادمه می گفتن یکی از مجریهای ایران برای اشاره به این دعا گفته «دعای ابوحمزه شمالی»

/ 2 نظر / 7 بازدید
ولی انصاری

واقعا دعای پر معناعیه.به قول شما حتی خوندنه ترجمشم به آدم انرژی می ده .گرچه کسی که ترجمشو بخونه هنوز به وسطای دعا هم نرسیده بر می گرده ودعا رو به صورت کامل می خونه .

كويريات

آره سخته ولی خوبه! من جوشن کبیر و دوست تر داشتم وقتی بچه بودم چون آسون تر بود و آدم می فهمید داره پیش میره! خیلی کلاَ التماس دعا!