مقاله

موضوع مقاله دادن و انتشار نتیجه تحقیقات در مجله‌های معتبر علمی در چند سال اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده. استادم می‌گفت که در زمان اونها اگر احیانا یک مقاله داشتی در زمان دانشجویی دیگه خیلی زحمت کشیده بودی. الان اما هر دانشجویی به فراخور توان و موضوع تحقیقش تعداد قابل ملاحظه‌ای مقاله چاپ می‌کنه. اخیرا یک استاد ایرانی به استخدام دانشگاه ما دراومده که با سنی حدود ٣۵ سال نزدیک ۶٠ مقاله داره. دوروبر رو هم که نگاه می‌کنی می‌بینی که دوستان همه در فکر مقاله دادن به این مجله‌ها هستند. بنده هم البته جوگیر همین مساله هستم و تابحال به جز اون مقاله‌ای که چاپ شد و خبرش رو قبلا داده بودم ۵ مقاله دیگه فرستادم به مجله‌ها و کنفرانس‌های معتبر. اما دریغ از یک مورد دیگه چاپ و انتشار. حالا نه اینکه رد شده باشند. نه. ٢ تا از این مقاله‌ها رفته برای دو مجله مختلف و یه سری اشکال گرفتند که این رو هم به خوانندگان اطلاع داده بودم و حالا از زمان ارسال مجدد چند ماه می‌گذره و انگار که نه انگار. یک مقاله هم داده بودیم به یک کنفرانسی در فلوریدا که اون توفان گوستاو اومد و کنفرانس به تاخیر افتاد. ٢ تا مقاله هم دادم یه یک کنفرانسی در واشنگتن که از اون هم هنوز خبری نیست در حالی که تاریخ کنفرانس همین ژانویه است. حالا ببینیم چی می‌شه. فعلا که ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند که ما مقاله‌هامون به جایی نرسه. با این وضع هم دل و دماغی نمی‌مونه برای کار کردن رو یک مقاله جدید.

*دوستان ظاهرا با یادداشت قبلی خیلی صفا کردند! بیشترین بازدید روزهای اخیر مربوط به این یادداشت هست که اصولا بیانگر بی‌حوصلگی بنده بوده!

/ 5 نظر / 6 بازدید
19.75

سلام بابایی پرتلاش[تایید] ناراحت نباشید یه هویی جواب همه میاد و دوباره پر مشغله میشید و نمیشه پیداتون کرد[نیشخند] کسی با بی حوصلگی و ناراحتی هیچ بنده خدایی شاد نمیشه [قهر] راستی سوالمو خیلی واضح جواب دادید قانع شدم[زبان] پس ما هم جهت خالی نبودنه عریضه شاد میل بگذاریم[هورا]

!

از شما حرکت از خدا برکت! همیشه به جلو حرکت کنید ( هر چی که اراده بکنید به دست میارین)

كويريات

امیدوارم که به زودی خبر خوش مقالاتتون بیاد و اون موقع من بگم دست راستتون زیر سرما. این قضیه مقاله دقیقاَ‌چیزی بود که چند وقت پیش ها تو یکی از مراسم افطاری با بچه های ایرانی اینجا صحبتش بود. بچه هایی که اینجا بودند می گفتند که ما که اینجاییم به اندازه بچه هایی که الآن دارند از ایران می آن مقاله نداریم. مثلاَ‌یکی از دانشگاه آزاد شهرستان کوچکی یا دانشگاه شبانه کجاآباد اومده واسه دکتری درخواست داده اینجا و مثلاَ 20 تا مقاله داره!!!‌من نمی دونم بعضی ها شانس دارند خوب می نویسند واقعاَ یا خلاصه چه جوریهاس که اینجوریهاس

من ٍ دروغین!

خدایی اینقد ربی حوصلگی تو جذابیت داره؟!‌... تو کلا جذابیت داری؟! ... مقاله با ملاقه چه فرقی داره؟من که تاحالا از این کارا نکردم تکلیفم چیه؟!

بنفشه

آرخ والا این مقاله دادن هم برای من شده کابوسی...