امام رضا

چند وقت پیش که می‌خواستم به مناسبت ولادت امام رضا مطلب بنویسم هرچه فکر کردم چیزی قشنگ‌تر از شعری از مرحوم امین‌پور پیدا نکردم که آقای ابطحی در وبلاگش نوشته بود. منصرف شدم از نوشتن. تا اینکه چند روز پیش که با خانواده صحبت می‌کردم و شنیدم که والدین گرامی دارند می‌روند زیارت آقا امام رضا. دوباره دلم هوای حرم رو کرد. می‌دونید به نظرم مهم نیست که میزان اعتقادات ما چقدره یا مثلا به امام رضا چطور فکر می‌کنیم و چه نقشی برای ایشون در زندگیمون قایل هستیم. مهم اینه که به ایشون فکر کنیم. مهم نیست که فکر کنیم پای شکسته ما با توسل خوب می‌شه یا نه. مهم اینه که فکر کنیم دل شکسته ما با توسل خوب می‌شه. مهم نیست که فکر کنیم زیارت یعنی رسیدن و چسبیدن به ضریح یا اینکه یعنی از هرجای دنیا سلام کردن به آقا. مهم اینه که زیارت کنیم. مهم نیست که دکتر هستیم یا مهندس. مهم اینه که هرچی هستیم در مقابل امام خودمون مودب باشیم. مهم اینه که یادمون بیاد گهگاهی توی همه گرفتاریها و کشمکشهای روزانه که ورای همه این قیل و قالها باورهایی داریم و امام رضا هم پررنگ یا کمرنگ بخشی از اون اعتقادات هست.

/ 10 نظر / 20 بازدید
!

امیدوارم امامان شفاعتمان را بکنند, ما که گناهکاریم ![ناراحت]

19.75

سلام اگه خدا بخواد منم دارم می رم مشهد چند وقتب بود که خیلی هوایی شده بودم که خدا رو شکر داره جرو میشه. امام رضا رفتن و احساس سبکی کردن واسه من وقتیه که از خیابونش به سمت حرم میرم و تا برسم هر چی می خواستم تو راه گفتم و ... این که کم کم گنبدشون معلوم میشه و منم لحظه به لحظه مشتاق تر میشم واسم لذت بخشه. آرامش و اولین بار اونجا احساس کردم بی نظیر بود یه چیز خاص. السلام علیک . . . ............................................ این پستتون خیلی به موقع بود. التماس دعا.

كويريات

کمی تا قسمتی موافقم. به نظر من هم همه اینها که گفتین مهم نیست مهم نیست واقعاً ولی آخر آخرش امام رضا (ع) هم یه جور واسطه اند واسه اینکه بشینیم به اونچه که کردیم و ... فکر کنیم. والا ارادت همین جوری خیلی مطمئن نیستم به دردی بخوره... البته اینم خیلی مهم نیست!

آهو

مهم اینه که فکر کنیم دل شکسته ما با توسل خوب می‌شه.... خیلی قشنگ بود....

فرناز

من دارم میرم اگر که خدا بخواهد. حتما حتما اونجا برایت دعا میکنم داداشی[ماچ][ماچ]

علی ن

سلام دکتر التماس دعا فراموش نشه ! (منظورم اینه که التماس دعا داریم. دعا فراموش نشه)

حسین

میگم علی جون مگه کامران چیکارست که تو خواستی برات دعا کنه؟ 20000 کیلومتر اون ورتر بغل همخونه ایهاش وایستاده (حالا وایستاده یا نشسته یا ...رو نمیدونم) داره سلام میکنه. ولی اگر قید آمریکا رو زد و برای زیارت رفت ایران منم ازش التماس دعا میخوام.

کامران

حسین جون ما در حالت نشسته این قلم رو بکار گرفتیم و یک متنی نوشتیم به یاد آقا امام رضا که هرکسی مثل ما دلش هوای حرم رو کرده یک لحظه سلامی بکنه و عرض ادبی. همین. ظاهرا این بحث همخونه‌ها رو اینقدر خودتون گفتید که دیگه کم‌کم خودتون هم باور کردین خبری هست!

علی ن

مهم نیست آدم کجا باشه. مهم اینه که دلش کجا باشه. (داش کامران یکی طلب ما!)

حسین

من خواستم بگم که همین طوریه که مردم کم کم از درخت هم حاجت میخوان دیگه. ولی کلن شوخی کردم یاد یه خاطره ای از قرایتی افتادم. میگفت یه خانم بی حجاب (یا بد حجاب) ابولفضل رو به خواب دیده و اومده برای قرایتی تعریف کرده. ایشون هم نه گذهشته نه براداشته گفته اون که تو دیدی شیطون بوده. حالا خودت بگو آخه امام رضا با تو چه سلام و علیکی داره؟