یاد مرگ را زنده نگه‌داشتن!

صاحب این قلم به این امر شناخته شده که در این وبلاگ به طور متناوب راجع به لحظه مرگ مطالبی می‌نویسد. امروز دیدم که در این وادی تنها نیستم. در وبسایت یاهو مطلبی منتشر شده امروز راجع به تحقیقی که یکی از استادان مرکز پزشکی کرنل نیویورک داره انجام می‌ده در مورد لحظه مرگ. این آقا ده سال هست دنبال کسانی هست که دچار نوعی مرگ شده‌اند و برگشته‌اند به زندگی و می‌خواد ببینه که در اون فاصله زمانی چی می‌شده و چی می‌دیدن. تابحال با ۵٠٠ نفر مصاحبه کرده و جمعبندی این مصاحبه‌ها این هست که این فاصله حداکثر ١ ساعتی که اینها مغزشون کار نمی‌کرده و در تعریف این پزشکان هم مرده بوده‌اند هوشیاری خودشون رو از دست نداده‌اند و توانسته‌اند با جزییات اتفاقهای دور خودشون رو تعریف کنند. یعنی گفته‌اند که پزشکان و پرستاران کنار بدنشون چی می‌گفتن و چی کار می‌کرده‌اند انگار از سقف داشته‌اند می‌دیدند که چی می‌شه. این دکتر تاکید می‌کنه که این مصاحبه‌شوندگان اصلا دنبال معروف شدن نبوده‌اند و واقعا اونچه رو که تجربه کرده‌اند بیان می‌کنند. نکته جالب تحقیق البته این هست که اونچه که این آدمها دیده‌اند محدود به همون فضای اتاقی بوده که بدنشون روی تخت بوده و مثلا از اتاق کناری یا فضای اطراف ساختمان چیزی ندیده‌اند.

/ 6 نظر / 15 بازدید
مهدی م

انشاا.. قبل از اینکه ما بمیریم مکانیزم این قضیه کامل کشف می شه جدیدا" یک سری تصویر کف اتاق قرار می دن که فقط از سقف قابل دیدن هست و هنوز در 25 بیمارستانی که روی out-of-body experience این آزمایش رو می کنند افرادی که تجریه نزدیک به مرگ دارند این تصاویر رو ندیدن.

فرنوش

فکر کنم مرگ یه حقیقت نابه که لازمه آدم گاهی بهش فکر کنه ... اما عمع شدن حقیقت جذابتری واسه فکر کردن!!!

دوست من

سلام قبول باشه عبادتهای خالصانه شما که تنها و در غربت مهمانی خدا را حس کردی خوش بحال شما که موفق شدی ولی آقا کامران عزیز به این چیزها و این نوع تحقیقات فکر نکن هر چیزی به موقع خودش خوبه الان وقت زندگیه [لبخند] راستی توی این شبها فقط یادت نره از خدا بخواه که همسر خوب وپاکدامن و خوانواده دار و فهمیده برات مسبب بشه و راه رو برات باز کنه تا زودتر زندگی خوانوادگی را شروع کنی انشالا خواستن توانستن است خلاصه این شبهای سرنوشت ساز فرصت خوبیست برای آینده سازی[لبخند][گل] منو ببخش که وارد این صحبتها شدم التماس دعا[گل]

pouya

in tahghigh too uni southampton dare anjam mishe

Reza

من به صاحب اون قلم و خوانندگان وبلاگش توصیه می‌کنم که این فیلم رو ببینند: http://www.imdb.com/title/tt0211933