ماه نتابد مگر جمال محمد (ص)
ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٦/٢٧ 

یکی از مزایای زندگی در آمریکا در حقیقت زندگی و ملاقات با مردم کشورهای دیگر است. اخیرا من همخونه آلمانی پیدا کرده ام که مسیحی و پروتستان است. بحث اراجیف منتسب به پاپ که مطرح شد بحث طولانی و جالبی با هم داشتیم. انتقاد جالبی از ما مسلمونها می کرد و اون هم بحث انتقاد پذیر نبودن ما بود. بماند. ازش خواستم دقیقا به من بگه پاپ چی گفته و اون هم گفت. مهمترین بحثی که هست آگاهی پاپ نسبت به چیزی بوده که گفته. از یه نفر نقل قول کرده که رسول الله گسترش دهنده خشونت است و دین رو با شمشیر گسترش می دهد. بعد هم نگفته این بابا اشتباه می کنه و در نهایت بدون اشاره به جنایات سازمان یافته کلیسای کاتولیک جمع بندی کرده که آقا عاقل باشید و گفتگو کنید. جزییاتی هم در سخنانش هست که آنها هم اهانت بار است. این پاپ سابقه خوبی در ارتباط با مسلمانها ندارد. نکته جالبی هم عمو عطا در اینباره گفته که بندیکت کتابی داره در مورد حضرت مریم (ع) به اسم دختر صهیون!

حضرت ایت الله صانعی هم بر اشتباه فاحش پاپ تازه کار تاکید و لزوم حفظ حرمتها را یادآور شده‌اند. برخی علما هم مواضع خوبی گرفته‌اند. این وسط ولی بعضی همه چیز را مورد حمله قرار داده و گفته‌اند تو اصلا دین به درد بخوری نداری و فعلا بیا شاگردی ما رو بکن و از این حرفا.

من فکر می‌کنم این پاپ به شخصه هیچ احترامی برای خودش باقی نگذاشته و لیاقت جایگاهش رو به عنوان یک رهبر مذهبی نداره اما به هرحال به احترام میلیونها کاتولیک که متاسفانه خدا رو از قالب نگاه این بابا می بینن و میرن پیش امثال این و اعتراف می کنن بیاییم و محترمانه‌تر به او بگوییم: یادت باشه دیگه از این غلطا نکنی!

 


کلمات کلیدی: